Šport a ochrana životného prostredia. Zdá sa ti, že tieto dve oblasti spolu príliš nesúvisia? Náš projekt ťa presvedčí o opaku.

Pomoc prírode

400 miliónov aktívnych futbalistov behá po trávnikoch na celom svete. V priemere ročne opotrebujú 3 páry kopačiek, čo ročne predstavuje až 1,2 miliardy párov kopačiek. Náš projekt zbavuje prírodu tejto záťaže a navyše upcyklovaný materiál z kopačiek slúži na výrobu kvalitných, pekných a navyše užitočných vecí.

Staré kožené kopačky by sa v prírode rozkladali viac ako 50 rokov. Vďaka nášmu projektu a tvojmu záujmu o kvalitné produkty z recyklovaných materiálov môžeme spoločne pomôcť životnému prostrediu sa tejto enormnej záťaže zbaviť.

výroba peňaženky

Pomoc ľuďom zo znevýhodnených skupín

Pomáhať tam, kde je to potrebné, považujeme za životné poslanie a v nadväznosti na to je to aj primárnym poslaním nášho projektu. Chceme pomôcť nielen životnému prostrediu, ale tiež podporiť sociálne slabších, resp. ľudí zo znevýhodnených skupín. 

Práve ľudia z tejto kategórie sa častokrát nedokážu plnohodnotne uplatniť na pracovnom trhu a stretávajú sa s mnohými predsudkami. Pritom ide o snaživých, kreatívnych a šikovných ľudí, ktorým je potrebné dať šancu sa realizovať. My im dáme šancu na sebarealizáciu a uplatnenie na trhu práce. Oni na oplátku svoje schopnosti, zručnosť, nadšenie a kreativitu.


Pridanou hodnotou celého projektu je šanca zhmotniť vaše spomienky formou recyklácie a upcyklácie starých kožených kopačiek do kvalitného módneho doplnku v podobe peňaženky, cardholdera, kľúčenky alebo tašky. Ponuku našich recyklovaných produktov nájdete tu. Nosiť svoje spomienky môžete stále pri sebe. No nie je to skvelé?

zdroj foto: 123RF.com, videoblocks.com