Austrálsky brankár anglického Brightonu Mat Ryan sa rozhodol pomôcť svojej rodnej krajine, ktorú sužujú rozsiahle požiare.

500 libier za každý zákrok

Brankár Mat Ryan, obliekajúci dres účastníka najvyššej futbalovej anglickej Premier League Brightonu, sa rozhodol venovať 500 libier za každý zákrok v súťaži počas posledného víkendu. Zákrokov bolo dovedna 56 a tak Ryan venoval do fondu na záchranu voľne žijúcich živočíchov v Austrálii 15 tisíc britských libier.

Samotný Ryan sa snažil na pôde Evertonu, spravil päť úspešných zákrokov, no jeho tímu to na bodový zisk nestačilo, prehral tesne 0:1. Mat Ryan sa pridal do zoznamu množstva športovcov, ktorí sa rozhodli pomôcť Austrálii sužovanej požiarmi. Kasper Schmeichel z Leicesteru spravil počas posledného víkendu v Premier League najviac zákrokov – sedem.

Mat Ryan

zdroj: twitter Maty Ryan

27 mŕtvych, 2 000 zhorených domov

Rozsiahle požiare v oblastiach Južnej Austrálie, Nového Južného Walesu a vo Victorii stále pokračujú. Najmenej 27 ľudí v ich dôsledku zahynulo. Zničených bolo viac ako 2 000 domov. Požiare sa spojili a pokrývajú obrovskú plochu s rozlohou 640 tisíc hektárov pôdy.

Tieto ohromujúce čísla by mali byť mementom pre nás všetkých, aby sme sa voči životnému prostrediu správali zodpovednejšie. Musíme prevziať sociálnu zodpovednosť, aby sme podobným nešťastiam mohli predchádzať. Aj preto vznikol projekt The Re:Boot Hub, ktorým sa snažíme odbremeniť prírodu od zbytočného odpadu v podobe použitých kožených kopačiek. Ich recykláciou tvoríme kvalitné a štýlové kožené doplnky, ktorých ponuku si môžete pozrieť TU.