Aj v svete športu a futbalu sa nájdu osobnosti, ktoré neváhajú svoj čas, energiu a peniaze investovať do ochrany životného prostredia. Jednou z nich je Gary Neville.

Ekologický dom v štýle Teletubbies

Bývalý anglický reprezentačný obranca Gary Neville mal v pláne investovať 8 miliónov libier do kontroverzného projektu stavby ekologického domu v štýle Teletubbies čiastočne ponoreného do zeme. Súčasťou projektu mala byť aj obrovská veterná turbína.

Napokon sa bývalá hviezda svetového futbalu rozhodla od svojich veľkolepých plánov upustiť a ponúkla pozemok na predaj. Realitná kancelária Pearson Ferrier bola poverená predajom 8000 m2 veľkého pozemku v Harwoode v Manchesteri. V tom čase bola katalógová cena pozemku vo výške 650 tisíc libier.

Gary Neville a jeho žena Emma Hadfield strávili tri roky prípravou návrhov pre eko dom zasadený v kopcoch Lancashire blízko Nevillovho rodiska v Bury. Narazili však na veľký odpor miestnych obyvateľov. Nepáčil sa im futuristický vzhľad stavby čiastočne ponorenej do zeme pripomínajúcej Teletubbies.

zdroj: heraldscotland.com

Od projektu upustil, bál sa reakcie susedov

Po tom, ako Neville zvážil stavbu veternej turbíny, vyhral dlhotrvajúci boj o stavebné povolenie. Napokon však pripustil, že projekt realizovať nebude z dôvodu obáv, že by ho neprijali susedia. „Okolo domu bolo veľa nepokojov a to ma šokovalo. Koľko ľudí bolo proti nemu a veternej turbíne, ktorú sme plánovali,” zdôvodňoval Gary Neville svoje rozhodnutie hodiť projekt za hlavu v rozhovore pre The Sun.

Gary Neville je známy ochranca životného prostredia. Zároveň krásny príklad, že aj svet futbalu má ľudí, ktorým nie je osud našej planéty ľahostajný a cíti svoju Social Responsibility. Jeho zámer postaviť ekologický dom síce nevyšiel. To však neznamená, že upustil od svojich aktivít v boji za ochranu prírody. Ak chceš aj ty prispieť k zlepšeniu životného prostredia, neváhaj a kúp si recyklovaný produkt z nášho projektu Re:Boot.