Nie sú len veľkí výkonmi na ihrisku, ale aj charaktermi. Hviezdni futbalisti Cristiano Ronaldo a Lionel Messi pomohli nemocniciam v boji s pandémiou koronavírusu.

Futbalisti z celého sveta sa snažia pomôcť v boji s pandémiou koronavírusu. Hviezdy Lionel Messi a Cristiano Ronaldo údajne zhodne prispeli sumou vo výške 1 milión €.

Lionel Messi venoval peniaze Španielsku aj Argentíne

Barcelonská klinika potvrdila, že dostala dar od ofenzívneho klenotu FC Barcelona. Podľa Mundo Deportivo polovica z Messiho milióna putovala na španielsku kliniku a druhá polovica poputuje do zdravotného strediska v jeho rodnej Argentíne.

Španielsko je jednou z najviac postihnutých krajín sveta. Aktuálne má najviac potvrdených prípadov ochorenia (už viac ako 200 tisíc). V celosvetovom meradle je pred Španielmi len USA. V počte potvrdených úmrtí je Španielsko po USA a Taliansku na treťom mieste (viac ako 21 tisíc).

Cristiano Ronaldo podporil nemocnice v Portugalsku

Cristiano Ronaldo a jeho agent Jorge Mendes venovali peniaze pre nemocnice v Lisabone a Porte. Milión € putoval na dve jednotky intenzívnej starostlivosti v lisabonskej nemocnici de Santa Maria, ktoré sa dokážu postarať až o 20 pacientov súčasne. Budú pomenované po Ronaldovi a Mendesovi, informuje CNN Sport.

zdroj: twitter Cristiano Ronaldo

V Porte bude mať nemocnica Santo Antonio jedno oddelenie s 15 lôžkami intenzívnej starostlivosti, plne vybavenými pľúcnymi ventilátormi, monitormi a ďalším zariadením, potvrdila nemocnica pre CNN.

Už skôr sme vás informovali o tom, že čiastku vo výške 1 milión € poskytol v Nemecku na boj proti koronavírusu útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski

Rovnako 1 milión € dal na boj s koronavírusom hviezdny tréner tímu Manchester City Pep Guardiola. Peniaze venoval pre nadáciu Angel Soler Daniel Foundation a barcelonskú Medical College. Zákerný vírus Covid-19 Guardiolu pripravil o matku.

Spoločne sme silnejší. Nielen v boji s pandémiou koronavírusu, ale vo všetkom. Je potrebné si pomáhať a robiť dobré veci. Pre seba navzájom, pre prírodu, pre životné prostredie. Prispieť chceme aj my formou projektu The Re:Boot Hub. Recyklácia starých kožených kopačiek a výroba nových kvalitných kožených produktov je naša cesta. Ak po nej chcete vykročiš spoločne s nami, TU si môžete pozrieť ponúkané výrobky.