Ani hviezdam svetového futbalu nie je aktuálne dianie vo svete v súvislosti s koronavírusom ľahostajné.

Pandémia koronavírusu ochromila celý svet. Oficiálne čísla hlásia už takmer 350 tisíc potvrdených prípadov nákazy a takmer 15 tisíc úmrtí. Nemecko je na piatej pozícii v počte evidovaných a potvrdených prípadov ochorenia Covid-19. K 23. marcu 2020 má Nemecko takmer 25 tisíc pozitívne testovaných osôb. Našťastie len 94 úmrtí – najmenej z TOP 11 krajín v počte nakazených.

Aktuálna situácia má na celý svet a ekonomiku obrovský negatívny dopad. Množstvo ľudí prišlo o prácu, o živobytie, po celom svete vládne obrovská neistota. Mnoho zdrojov hovorí, že svet už nikdy nebude ako predtým. Pomôcť vyrovnať sa s ťažkou situáciou pomáhajú aj profesionálni športovci zo všetkých odvetví.

Lewandowski dal na boj s koronavírusom milión eur

Výnimkou nie sú ani futbalisti. Dvojica Joshua Kimmich a Leon Goretzka z nemeckého tímu Bayern Mníchov ukázala obrovskú dávku social responsibility, resp. sociálnej zodpovednosti. Založili charitatívnu nadáciu s názvom Vykopneme koronu. Spoločne do nej na začiatok prispeli čiastkou vo výške 1 milión eur.

Príklad spoluhráčov nasledoval aj poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý spoločne s manželkou prispeli na boj proti koronavírusu sumou 1 milión eur. Informoval o tom nemecký Bild. „Všetci sme si vedomí ťažkej situácie okolo nás. Teraz hráme všetci za jeden tím. To nám pomôže byť v tomto zápase silní. Ak niekomu môžeme pomôcť, urobme to,“ vyhlásil Lewandowski. Nie je jasné, či podporil projekt svojich spoluhráčov, alebo venoval peniaze na iný projekt.

zdroj: twitter Robert Lewandowski

Lewandowski je hviezdou aktuálneho bundesligového lídra. Na konte má 25 gólov a je najlepším strelcom nemeckej ligy.

Rovnako ako futbalisti, aj vy ste zodpovední za stav našej planéty a nášho sveta. Môžete ho ovplyvniť pozitívnym i negatívnym smerom. Je to vo vašich rukách. Napríklad môžete podporiť náš projekt The Re:Boot Hub, ktorý recyklovaním starých kožených kopačiek odbremení životné prostredie od zbytočného odpadu a po spracovaní vám ponúkame kvalitné kožené výrobky, ktorých ponuku nájdete TU.