Tím Romsey Town Youth FC sa zaradil medzi eco-friendly futbalové tímy. Rozbieha zaujímavý projekt.

Ekologický výmenný obchod futbalových vecí

Anglický futbalový klub Romsey Town Youth FC odštartoval projekt ekologického výmenného obchodu a obchodu z druhej ruky. Ide o projekt virtuálneho obchodu, v ktorom je možné získať nepoužívané či používané futbalové oblečenie alebo výstroj od pôvodných majiteľov.

Klub vytvoril stránku na Facebooku, kde sa dajú uvedené futbalové veci nakupovať a predávať. Je to výborná vec vzhľadom k tomu, že keď z futbalových vecí mládežníci vyrastú, posunú ich ďalej a veci sa budú ďalej využívať. Tento kolobeh pomôže šetriť životné prostredie, ktoré v posledných desaťročiach dostáva zabrať viac ako dosť.

„Hlavným cieľom tejto iniciatívy je zabezpečiť, aby klub ako kľúčový člen miestnej komunity robil viac pre zlepšovanie sociálnej zodpovednosti a zodpovednosti voči životnému prostrediu,” vyhlásil podpredseda futbalového klubu Ed Hardwicke.

Klub sa rozbieha s malým počtom dobrovoľníkov a štedrých sponzorov, ktorí poskytli futbalové veci pre každého hráča v klube, ktorých je takmer 30. Romsey Town Youth FC hľadá nových hráčov. Prevádzkuje tiež počas sobotných rán “Futbalovú školu” na podporu rozvoja hráčov.

V Anglicku futbalovým klubom záleží na životnom prostredí

Na Britských ostrovoch spojenie futbal a životné prostredie vôbec nie je ojedinelým javom. Klub Forest Green Rovers je organizáciami FIFA a UEFA označovaný za najviac ohľaduplný voči životnému prostrediu. Klub Forest Green Rovers účinkuje v štvrtej najvyššej futbalovej súťaži v Anglicku nesúcej označenie League Two. 
Forest Green Rovers

zdroj: fgr.co.uk

Forest Green Rovers bol prvým futbalovým klubom, ktorý nastúpil v dresoch vyrobených z bambusu – ide o rýchlo rastúci a super udržateľný materiál. Dresy sú vyrobené na 50 % z bambusu a výrazne obmedzujú využitie plastov, čo má v konečnom dôsledku pozitívny dopad na životné prostredie. 

Pomôcť životnému prostrediu sa snažíme aj my prostredníctvom projektu The Re:Boot Hub. Podporiť nás, našu planétu, životné prostredie, no zároveň získať kvalitné, dizajnové, kožené výrobky, môžete TU.