Ochorenie Covid-19 sa nevyhýba ani zvieratám.

USA majú niekoľko neslávnych prvenstiev. V Spojených štátoch je najviac potvrdených pozitívnych prípadov ochorenia Covid-19. Dokonca sa nakazila aj tigrica v newyorskej ZOO. Ide o prvý potvrdený prípad nákazy zvieraťa v USA. Zároveň prvý známy prípad nákazy koronavírusom tigra na celom svete.

Tigrica sa nakazila od zamestnanca

Štvorročná tigrica Nadia trpí suchým kašľom. Očakávame ale, že sa uzdraví. Tak znelo oficiálne vyhlásenie spoločnosti Wildlife Conservation Society, ktorá prevádzkuje ZOO v New Yorku. Tigrica sa nakazila napriek tomu, že ZOO je pre verejnosť uzavretá od 16. marca.

Podľa WCS sa samica tigra malajzijského nakazila od zamestnanca ZOO, ktorý mal Covid-19, no nevykazoval žiadne príznaky nebezpečného ochorenia. „Boli prijaté primerané opatrenia pre všetkých našich zamestnancov, ktorí sa starajú o tieto šelmy v našich štyroch zoologických záhradách, aby sme zabránili ďalšej možnej nákaze,” dodáva spoločnosť WCS.

tigrica Nadia, zdroj: WCS

K pondelku 6. apríla bolo po celom svete oficiálne potvrdených zhruba 1,3 milióna pozitívne testovaných osôb na ochorenie Covid-19 a oficiálny počet úmrtí bol na úrovni 70 tisíc. V USA sa počet potvrdených prípadov dostal cez 330 tisíc a v počte úmrtí sú Spojené štáty na treťom mieste za Talianskom a Španielskom s hodnotou takmer 10 tisíc.

Mnohí tvrdia, že pandémia koronavírusu je akýsi odkaz prírode a životného prostredia ľuďom, aby sa zamysleli nad svojím neuváženým konaním. Niečo na tom môže byť…

Je dôležité uvedomiť si, že každý z nás má zodpovednosť za svoje správanie, svoje rozhodnutia a svoj prístup k oblastiam ako je životné prostredie. Pomôcť životnému prostrediu sa snažíme aj my prostredníctvom projektu The Re:Boot Hub. Podporiť nás, našu planétu, životné prostredie, no zároveň získať kvalitné, dizajnové, kožené výrobky, môžete TU.