Profesionálni futbalisti Mesut Özil a Mathieu Flamini uviedli na trh svoju značku vegánskej kozmetiky zvanú UNITY. 

Cítiť sa dobre a zároveň robiť dobre

Odštartovali predaj jedenástich produktov čisto prírodných, bez parabénov, určených na starostlivosť o tvár, telo a vlasy. Ich mottom je, aby sa zákazníci “cítili dobre a robili dobre” súčasne.

„UNITY vzniklo z túžby dokázať, že môžeme robiť dobre pre seba a súčasne aj pre našu planétu,” uviedli spoluzakladatelia značky v oficiálnom vyhlásení

Obaja hrávali futbal spoločne za Arsenal Londýn, v súčasnosti už farby “kanonierov” háji len Mesut Özil. „Škoda, ktorá už bola spôsobená, je nezvratná. No môžeme sa postarať o to, čo sa bude diať ďalej a to lepšími rozhodnutiami.”

„Každý by mal mať rovnaký prístup k cenovo dostupným prírodným produktom, ktoré nepoškodzujú udržateľnosť našej planéty a našich tiel,“ dodávajú. „UNITY je založená na presvedčení, že pokrok a zlepšovanie nastane iba vtedy, keď budeme spolupracovať, takže dúfame, že začneme riešiť tieto hlavné globálne problémy ako kolektív a že naše úsilie začne inšpirovať ostatných, aby nás nasledovali.“
vegánska kozmetika UNITY

zdroj: oneunity.com

Percento zo zisku na záchranu planéty

Dvojica futbalistov sa navyše zaviazala dať jedno percento zo zisku z predaja vegánskej kozmetiky na dobročinné účely týkajúce sa ochrany životného prostredia. Krásny príklad, že spojenie futbal a social responsibility môže fungovať.

Hlavnou motiváciou Mesuta Özila je podľa webovej stránky UNITY zabezpečenie „žiarivejšej a zdravšej budúcnosti pre ďalšiu generáciu.“ Pre Mathieua Flaminiho ide najmä o zvyšovanie povedomia o zmene klímy. Športovec sa angažoval v oblasti trvalej udržateľnosti posledných desať rokov a pomáha „poskytovať riešenie“ súčasnej environmentálnej krízy.

Nasledujte kroky spomínaných futbalistov a prispejte aj vy k ochrane životného prostredia. Ak potrebujete kvalitné, štýlové a cenovo dostupné kožené doplnky, navyše z recyklovaného materiálu, pozrite si ponuku produktov TU. Podporte zmenu, pomôžte lepšej budúcnosti.