Z Nórska by si mali brať príklad všetky krajiny! Od roku 2025 táto severská krajina plánuje absolútny zákaz nového predaja benzínových áut.

V Nórsku sa od roku 2025 bude jazdiť už len na elektrinu

Podľa posledných správ Nórsko plánuje v najbližšom desaťročí zákaz predaja všetkých áut na báze fosílnych palív. Chce tak pokračovať v trende stať sa jednou z najekologickejších krajín sveta.

Politici v Nórsku údajne dospeli ku konkrétnym záverom smerujúcim k tomu, že od roku 2025 budú všetky autá v krajine jazdiť na “zelenú energiu.”

FRP odstráni všetky benzínové autá, tak znie titulok nórskych novín Dagens Naeringsliv. V článku noviny informujú o záujme pravicovej strany Framstegspartiet a Progress Party. Ďalší pravicoví predstavitelia nórskeho politického spektra popierajú, že by bol tento krok potvrdený.

Ak by došlo skutočne k schváleniu spomínaného kroku, bolo by to obzvlášť významné v kontexte skutočnosti, že veľká časť nórskych príjmov spolieha na ropný priemysel v krajine. 

Tieto správy prichádzajú len tesne po tom, čo Nórsko oznámilo, že sa stane prvou krajinou s nulovým odlesňovaním. Nuž, Slovensko by si malo brať príklad z tohto prístupu k životnému prostrediu.

Nórsko

zdroj: visitnorway.com

Elon Musk nadšený z prístupu Nórska

Výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla Motors Elon Musk je zo správ prichádzajúcich z Nórska ohľadom zákazu neelektrických automobilov od roku 2025 nadšený. „Práve som sa dopočul, že Nórsko v roku 2025 zakáže predaj áut na pohonné hmoty. Aká úžasná krajina!,” napísal na sociálnej sieti Twitter.

Demokratická strana a Liberálna strana potvrdili správy o zákaze predaja benzínových automobilov v Nórsku od roku 2025. Podľa FRP sa tento krok stále skúma.

Približne 24 % automobilov v tejto severskej krajine už jazdí na elektrinu. Nórsko je významným producentom obnoviteľných zdrojov energie. Viac ako 99 % elektrickej energie vyrába z vodných zdrojov.

Nórsko sa tiež snaží do roku 2020 strojnásobiť kapacitu veternej energie pomocou novej investície v hodnote 3 miliárd amerických dolárov schválenej v roku 2013. 

Nórsko je krásnym príkladom, ako môže každý svojou troškou prispieť do mlyna a spraviť si zdravší, krajší a trvalo udržateľný svet. Treba sa správať voči životnému prostrediu uvedomelo, o čo sa snažíme aj my. Pokiaľ nás chcete podporiť, kvalitné recyklované kožené výrobky nájdete TU.