Spartak Myjava sa ako prvý futbalový klub na Slovensku zapojil do nášho projektu The Re:Boot Hub, ktorého jednou z hlavných úloh je pomáhať ochrane životného prostredia.

Spartak Myjava prvý klub, ktorý sa zapojil do nášho projektu

Je nám cťou informovať o tom, že jeden z najtradičnejších slovenských futbalových klubov sa zapojil do nášho projektu The Re:Boot Hub. Klub Spartak Myjava, ktorý registrujeme na futbalovej mape Slovenska od roku 1920 môžeme označiť ako Social responsibility. Prečo? Nuž vďaka tomu, že myslí nielen na futbal, ale aj na dobro nás všetkých, na pomoc životnému prostrediu. 

Nášmu projektu pomôže zásadným spôsobom, nakoľko v klube prebieha zber starých kopačiek, ktoré by inak skončili ako veľká záťaž pre prírodu a životné prostredie. Takto dostane ich využitie nový zmysel. Formou recyklácie sa z nich stanú užitočné, kvalitné a dizajnové peňaženky či cardholdery.
Spartak Myjava

zdroj: spartakmyjava.sk

Oslávi Myjava storočnicu postupom?

Klub, ktorý budúci rok oslávi nádherných 100 rokov od svojho vzniku, má vo svojej bohatej histórii významné úspechy. V sezóne 2011-12 bol pamätný postup do vtedajšej Corgoň ligy, najvyššej slovenskej súťaže. V sezóne 2015-16 Myjava šokovala pozitívnym spôsobom, keď obsadila nádhernú tretiu priečku za Trenčínom a Slovanom a vybojovala si účasť v Európskej lige. V lete 2016 hrala 1. predkolo druhej najvýznamnejšej európskej súťaže, nestačila na rakúsky tím Admira Wacker.

Aktuálne hrá Myjava 3. ligu. Je lídrom svojej divízie a na najlepšej ceste za postupom. Aj keď je za nami len jesenná časť. Bolo by krásne osláviť storočnicu klubu postupom do 2. ligy. Veríme, že príklad Spartaka Myjava budú nasledovať aj iné kluby a pripoja sa k nášmu projektu. V prípade, že máte záujem o naše kvalitné výrobky z recyklovaných kožených kopačiek, pozrite si našu ponuku TU.