Klub Forest Green Rovers, označený organizáciami FIFA i UEFA za futbalový klub najviac ohľaduplný voči životnému prostrediu, predstavil svoju novú oslnivú súpravu – vyrobená je z bambusu a má trendový “zebrí” dizajn.

Zebria inšpirácia

Šéf klubu Forest Green Rovers Dale Vince sa pri nápade novej bambusovej súpravy inšpiroval prírodou. Nový dizajn je inšpirovaný prírodnou kamuflážou zvieraťa, v tomto prípade zebry. Pruhy tieto zvieratá ochraňujú pred útokmi dravcov. Pruhovanie zebier sťažuje útočníkom odhadnúť ich rýchlosť a smer behu.

Nové dresy tímu Forest Green Rovers sú prvé na svete pri ktorých výrobe bol použitý ako materiál bambus. Ide o rýchlo rastúci a super udržateľný materiál. Táto súprava je vytvorená z 50 % z bambusu a výrazne obmedzuje využitie plastov, čo má v konečnom dôsledku pozitívny dopad na životné prostredie. Tím Forest Green Rovers môžeme bezpochýb radiť k “najzelenším” na svete a do kategórie Social responsibility.

Ekologické dresy prinášajú úspech aj na ihrisku

Klub stavil na zebrí vzor vo farebnom prevedení čierno-zelená, resp. zeleno-čierna. Nové futbalové súpravy by mali vydržať dve sezóny. „Inšpirovali sme sa prírodou pri tvorbe našej novej súpravy. Od pruhov zebry až po udržateľné materiály. Bol som dosť šokovaný, keď som zistil, že moderné športové oblečenie je skutočne vyrábané z plastu. To je zlé nielen z hľadiska udržateľnosti, ale aj z hľadiska výkonu,” vyhlásil Dale Vince, predseda predstavenstva Forest Green Rovers. Cituje ho oficiálny web klubu fgr.co.uk.

Pri výrobe novej sady futbalových dresov nadviazal klub Forest Green Rovers spoluprácu s firmou PlayerLayer. „Je pre nás cťou pracovať s takým pokrokovým, kreatívnym a odvážnym futbalovým klubom. Vyvíjame niektoré úplne prírodné látky, ktoré navždy zmenia priemysel športového oblečenia,” vyhlásil zakladateľ spoločnosti PlayerLayer Roderick Bradley.

Forest Green Rovers
zdroj: fgr.co.uk

Klub Forest Green Rovers účinkuje v štvrtej najvyššej futbalovej súťaži v Anglicku nesúcej označenie League Two. Nové sady dresov hráčom zjavne pomáhajú dosahovať výborné výkony, keďže aktuálne klub figuruje na priebežnej 2. priečke znamenajúcej postup o súťaž vyššie – do League One.

Pomôcť prírode a životnému prostrediu sme sa rozhodli aj my prostredníctvom projektu The Re:Boot Hub. Stavili sme taktiež na spojenie príjemného s užitočným, na spojenie futbalu a trvalej udržateľnosti. Podporiť nás, našu planétu, životné prostredie, no zároveň získať kvalitné, dizajnové, kožené výrobky, môžete TU.